27/09/2023

Standardi uus tootepere Connect: loodud looma mõtestatud arutelusid ja inimsuhteid

Tänapäeva kiirelt muutuvas ja üha digitaliseeruvas maailmas on Standard võtnud eesmärgiks olla teerajaja funktsionaalsete koostöötamisalade väljatöötamisel. Keskendume mööblit disainides sellele, et tuua inimesed taas üksteisele lähemale, soodustades töökohtades suhtlemist ja koostööd. Auhinnatud Austria disainer Kai Stania esitles Disainiööl peatselt valmivat Connect tootepere, mis on loodud seda eesmärki silmas pidades.

Standardi koostöö Kai Staniaga algas vahetult enne COVID-19 pandeemia puhkemist. “Lähenesin Standardile kindla veendumusega, et kontoridisaini tulevik seisneb inimeste vahelise suhtluse edendamisel,” selgitas Stania. “Kollektsiooni nimi Connect sai tohutu tähenduse nii pandeemia ajal kui ka pärast seda, sest kaugtöö tõi esile vajaduse säilitada mõtestatud inimsidemeid.”

“Peamine stiimul inimeste kontorisse tagasipöördumiseks on võimalus suhtlemiseks ja koostööks. Tõhus töö nõuab tasakaalu keskendunud ülesannete ja avatud suhtluse vahel,” selgitas Stania.

Stania arendas inimeste ühendamise teemat edasi, viidates hiljutistele uurimistulemustele. “Ehtne silmast-silma suhtlemine omab mõõtmatut väärtust. Sotsiaalmeediaplatvormid ja videokonverentsi lahendused võivad vaatamata oma eelistele jätta meid inimestena hoopis isoleerituks, mis mõjub kehvasti vaimsele tervisele. Autentsed suhtlused, olgu need siis spordi- või kontoriruumides, kujutavad endast reaalse elu kogemusi, mis väärivad rohkemat tähelepanu.”

Kai Stania jagas ka ülevaadet uuringust maailma “siniste tsoonide” kohta, kus inimesed elavad kõige kauem ja õnnelikumalt. “Selgus neli võtmetegurit: tervislik toitumine, regulaarne kehaline aktiivsus, eesmärgi omamine ja sotsiaalsed sidemed teiste inimestega. Kaugsuhtlus üle veebisilla ei suuda neid vajadusi rahuldada; me peame seadma prioriteediks autentsed inimlikud sidemed.”

Pöördudes tagasi Connect toodepere juurde, tõi Kai Stania esile oma disainitud pöördtoolid, mis on selgitavad tema lähenemist ehk kõige paremini. Tegemist on mööbliga, mis võimaldab sujuvalt lülituda keskendunud töölt ühiste aruteludeni ühe väga lihtsa nipiga – lihtsalt pöörates näod vastamisi.

“Mööbel peaks olema kooskõlas inimese käitumisega ja intuitiivselt kasutatav. See peaks alati toetama professionaalset tööd, olgu see siis lühike viieminutiline ülesanne või pikk viietunnine projekt ” ütles Stania.

Kiire tehnoloogilise arengu ajastul on Standardi Connect tootepere tõendiks tõeliste inimlike sidemete kestvast tähtsusest meie töökohtadel. Nagu Kai Stania tabavalt ütles: “Me peame naasma selle juurde, mis on tõeliselt oluline – inimeste ühendamine reaalses maailmas.”

Jagame peagi rohkem informatsiooni Connect tootepere kohta. Toodete müük algab oktoobri lõpus.

Lisainformatsiooniks võta ühendust meie müügiesindajatega Kaile Kullamaa (kaile.kullamaa@standard.ee) ja Merit Porila (merit.porila@standard.ee).

Galerii Disaniöö Connecti tooteesiltuselt ja vestlusõhtult Kai Staniaga

Palun kirjelda sõnumi lahtris, millisele tootele või toodetele soovid päringu esitada. Meie konsultandid võtavad Sinuga peatselt ühendust.

  • Hidden
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Võta ühendust!

Palun kirjelda sõnumi lahtris, millisele tootele või toodetele soovid päringu esitada. Meie konsultandid võtavad Sinuga peatselt ühendust.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Võta ühendust!

  • Accepted file types: pdf, docx, doc, rtf, txt, Max. file size: 100 MB.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.