09/08/2023

Salapärase maali lugu Standardi Kose tehases

Ajastul, mida iseloomustab kiire tehnoloogiline areng ja üha suurem tähelepanu jätkusuutlikkusele, on Standardi Kose tehas nii traditsioonide hoida kui ka uuenduste majakas. Meie tehasel on rikas ajalugu, millel on mitmeid tahke, ent seekord võtame luubi alla müstilise maali Kose tehase seinal ja selle eest oleva kuulsa Eva diivani.

Ajaloo säilitamine

Üks esimesi asju, mida märkate, kui astute meie hoonesse, on suurepärane maal, mis kaunistab suurt osa ühest seinast. See maal oma keeruliste detailide ja elavate värvidega on rohkem kui lihtsalt meie tehase esteetiline lisa; see on tunnistus meie mineviku pühendumisest ja käsitööoskusest.

Selle meistriteose maalis aastaid tagasi katlakütja oma öiste vahetuste ajal. Maal seinal on elavaks mälestuseks töökatest inimestest, kes on olnud meie tehase selgrooks kogu ajaloo vältel.

Eva diivan: Sohva: Eesti disaini ikoon

Ajaloolise maali kõrval asub ikooniline Eva diivan, mis on 1970. aastate disainiklassika, mille on loonud tuntud mööblidisainer M. Agabuš. Sellel diivanil on eestlaste südames eriline koht, sest see on aastakümneid kaunistanud kodusid üle kogu riigi. Eva diivani kohalolu Kose tehases on kummardus meie ühisele kultuuripärandile ja tunnustus meie tehase rollile Eesti mööblitööstuse kujundamisel.

Jätkusuutlik innovatsioon

Kuigi me hindame oma minevikku, oleme samamoodi pühendunud jätkusuutliku tuleviku kujundamisele. Kose tehases on viimastel aastatel tehtud olulisi muudatusi, et vähendada keskkonnamõju.

Oleme investeerinud tipptasemel biomassi katlasse, samuti heitgaaside- ja filtreerimissüsteemidesse. Need investeeringd võimaldavad meil kasutada tootmisjääke, nagu saepuru ja puitlaasplaatide jäägid, tõhusaks kütmiseks. Selle protsessi käigus tekkivad CO2-heitmed ei soojenda mitte ainult meie tehase- ja kontoriruume, vaid neid ka puhastatakse hoolikalt kaasaegsete filtreerimissüsteemide abil – tagades minimaalse süsinikheite.

Pilguheit tulevikku

Soovi korral kutsume teid külla uuenevasse Kose tehasesse. Tulge ja imetlege ajaloolist maali, mis jutustab lugu pühendumisest ja käsitööoskusest. Tutvuge, milliseid jätkusuutlikkuse meetmeid me oleme võtnud, et vähendada oma süsinikujalajälge, säilitades samal ajal pärandit, mis teeb meie tehase ainulaadseks.

Oleme Kose tehases uhked oma mineviku üle, inspireeritud olevikust ja pühendunud jätkusuutliku tuleviku kujundamisele. Liitu meiega sellel tähelepanuväärsel teekonnal, kus traditsioonid kohtuvad innovatsiooniga, ning koos ehitame helgemat ja keskkonnateadlikumat tulevikku.

Palun kirjelda sõnumi lahtris, millisele tootele või toodetele soovid päringu esitada. Meie konsultandid võtavad Sinuga peatselt ühendust.

  • Hidden
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Võta ühendust!

Palun kirjelda sõnumi lahtris, millisele tootele või toodetele soovid päringu esitada. Meie konsultandid võtavad Sinuga peatselt ühendust.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Võta ühendust!

  • Accepted file types: pdf, docx, doc, rtf, txt, Max. file size: 100 MB.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.