11/12/2022

Standard saab uue suuromanikuga värske hingamise 

 

Eesti kapitalil põhinev Green Estonia OÜ omandab enamusosaluse mööblitööstuses Standard AS. Ettevõte jätkab tootmist uuenenud kontseptsiooniga Kose tootmisüksuses ja suunab sihiku büroomööbli äri arendamisele.  

„Standard on tugeva kaubamärgi ja silmapaistva ajalooga ekspordile suunatud ettevõte, mis saab  uue ärimudeli. Ehitame ettevõtet, mis panustab tootmise automatiseerimisse, koostöösse tippdisaineritega ning teenuste väljatöötamisse tagamaks suurepärast kliendikogemust,“ selgitas Standard AS juhatuse liige Jonatan Karjus. 

“Hea meel on tõdeda, et ettevõttes on jätkamas mitmeid olulisi võtmetöötajad ning lisandumas täiendusi, kes aitavad ettevõtte värskendatud strateegiat ellu viia. Restruktureerimise perioodil on Standard jätkanud kehtivate lepingute täitmist ning suvekuudel lükatakse mööblitootmisele uus hoog sisse,“ lisas Karjus. 

Standardi tootmine jätkub Kose tehases, mille masinapark saab märkimisväärse täienduse. „Üle 10 000 ruutmeetri suurusel Kose tootmiskompleksil on head eeldused ettevõtte jätkusuutlikuks arendamiseks võimalusega tootmispinda tulevikus laiendada ja täiendavalt moderniseerida,“ ütles Karjus. “Paneme rõhu Kose tootmise tehnoloogilise võimekuse kasvatamisele ja keskkonnasäästlikule tootmisele, mis on energiatõhus ja kus kasutatakse kõik tekkivad tootmisjäägid ära.” 

Uuenenud Standardi eesmärk on kinnitada kanda regiooni juhtiva sisustuse suurprojektide tarnija ning kontorimööbli täisteenuse pakkujana. Selles protsessis nähakse mitmeid koostöövõimalusi ka teiste kodumaiste ettevõtetega, et võidelda välja tugev positsioon välisturgudel. 

„Mul on hea meel, et 78-aastase ajalooga Standard AS jätkab tegutsemist ja ettevõtte mööbliäri on leidnud Eesti kapitalil põhineva omaniku, kuigi huvilisi oli mitmelt poolt Euroopast. Uuel omanikul on kogemus eduka äri ehitamisel ja tugev tahe Eesti mööblitööstusesse panustada,“ sõnas ettevõtte nõukogu liige Enn Veskimägi. “Tehingu tulemusena väljun mööbliärist ja suunan fookuse tulevikus kinnisvara arendamisele.” 

Pärast tehingu lõpuleviimist asub Standardit juhtima Jonatan Karjus, ettevõtte senine juhatuse liige Mihkel Martin jätkab ettevõttes tootmisoperatsioonide ja -arenduste juhina. Pikalt ettevõtte äri arendanud Priit Tamm jätkab panustamist ettevõttesse osaniku ja aktiivse nõukogu liikmena. Nõukogu koosseisus alustab tööd Green Estonia esindajana Avo Kivimaa, kes on ehitanud üles Eesti edukaima ilukaupade jae- ja hulgimüügiga tegeleva ettevõtte Tradehouse. 

Büroomööbel ja suurprojektid

 

Kõik päringud büroomööblile ja eriprojektidele võtab lahkesti vastu müügijuht Märt Israel (e-post: mart.israel@standard.ee; tel: +372 504 9333). 

Pärnu mnt.-l asunud Standardi salong on suletud. Ootame kõiki huvilisi külastama Standardi uut showroomi Tallinna kesklinnas augustis.

Palun kirjelda sõnumi lahtris, millisele tootele või toodetele soovid päringu esitada. Meie konsultandid võtavad Sinuga peatselt ühendust.

  • Hidden
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Võta ühendust!

Palun kirjelda sõnumi lahtris, millisele tootele või toodetele soovid päringu esitada. Meie konsultandid võtavad Sinuga peatselt ühendust.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Võta ühendust!

  • Accepted file types: pdf, docx, doc, rtf, txt, Max. file size: 100 MB.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.